دانشجو سرگرمی ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری

دانشجو: سرگرمی ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری سرگرمی بیا تو بخندیم کارتون منتخب روز

گت بلاگز بازار خودرو مردم خودرویی که وجود نداشت خریدند , پیش‌فروش خودروهای تخیلی دردسرساز شد

برخی شرکت‌های خودرویی با ارائه مدلهای تازه ماشین و آن‌هم با قیمت‌های کمتر از بازار، مشتریان را جذب می‌کنند و با این تعهد که ماشین را ۳۰روزه تحویل می‌دهند، نیمی

مردم خودرویی که وجود نداشت خریدند , پیش‌فروش خودروهای تخیلی دردسرساز شد

پیش فروش خودروهای تخیلی دردسرساز شد؛ مردم خودرویی که وجود نداشت خریدند

عبارات مهم : بازار

برخی شرکت های خودرویی با ارائه مدلهای تازه ماشین و آن هم با قیمت های کمتر از بازار، مشتریان را جذب می کنند و با این تعهد که ماشین را ۳۰روزه تحویل می دهند، نیمی از پول ماشین را به عنوان پیش قسط دریافت می کنند در حالی که خودرویی جهت تحویل وجود ندارد.

به گزارش تسنیم، در طول چند ماه اخیر بازار خرید و فروش خودروهای وارداتی شاهد اتفاقات متعددی است که همین عنوان عاملی شده است تا تعدادی از شرکت ها از شرایط بازار سوء استفاده کرده و با تبلیغ های وسوسه کننده تلاش در جذب مشتری جهت فروش محصولات خود کنند.

مردم خودرویی که وجود نداشت خریدند , پیش‌فروش خودروهای تخیلی دردسرساز شد

جالب اینجاست مردم هم به واسطه قیمت های ارزانی که این شرکت ها نسبت به بازار پیشنهاد می کنند با پرداخت مبالغی در طرح های فروش آنها شرکت کرده و توقع تحویل ماشین آن هم در وقت مقرر را دارند در حالی که اصلاً این خودروها وجود خارجی ندارند.

کاسبی تازه بعضی شرکت ها به این شکل است که با ارائه مدلهای تازه ماشین و بعضاً با قیمت های کمتر از بازار، مشتریان را جذب می کنند و با این تعهد که ماشین را طی چند ماه تحویل خواهند دارد، یک سوم تا نیمی از پول ماشین را به عنوان پیش قسط دریافت می کنند. واقعیت ولی این است که درعمل نه خودرویی وارد کشور شده است و نه حتی سفارشی ثبت شده است است.

برخی شرکت‌های خودرویی با ارائه مدلهای تازه ماشین و آن‌هم با قیمت‌های کمتر از بازار، مشتریان را جذب می‌کنند و با این تعهد که ماشین را ۳۰روزه تحویل می‌دهند، نیمی

سوداگران بعد از جمع آوری پولهای مردم، با این پولها کار می کنند و در موعد تحویل ماشین به بهانه این که امکان واردات ماشین مهیا نیست، از مشتری می خواهند پول خود را بعد بگیرد که این بعد دادن هم بعضاً ممکن است چند ماه طول بکشد، به این ترتیب میلیاردها تومان پول ملت، جهت ماهها، به وسیله تجارت و سوداگری عده ای سودجو تبدیل می شود و آنها بعد از چند ماه تأخیر، اصل پول پیش فروش و در مواردی سودی جزئی را به مشتری بازمی گردانند.

تخلف این شرکت ها در حالی در بازار اتفاق می افتد که قرار بر این بود مطابق سیاست های تعیین شده است هر شرکتی که قصد پیش فروش محصولات خود را دارد نخست باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز دریافت کند و این مجوز براساس ثبت سفارش در خودروهای وارداتی صادر می شود. شرکت ها جهت پیش فروش فقط می توانند ۵۰ درصد از ارزش ماشین را از متقاضیان هنگام عقد قرارداد مطالبه کنند و هرگونه عوض کردن در آپشن، رنگ یا موارد دیگر باید با موافقت کتبی خریدار باشد. جهت انتشار آگهی ها نیز شرکت های متقاضی انتشار آگهی در این زمینه باید در متن آگهی خود شماره مجوز صادرشده جهت پیش فروش را قید کنند تا خریداران از این طریق به سلامت معامله یقین حاصل کنند.

با وجود این، در بازار بلاتکلیف خودروهای وارداتی هر روز صف های طولانی روبه روی شرکت های متخلف در عدم تحویل ماشین ایجاد می شود و هیچ مرجعی هم پاسخگو نیست. توصیه قابل تأمل ادامه فعالیت این شرکت ها با وجود شکایات متعدد مردم به مراجع قضائی است به نحوی که در بازاری که ممنوعیت واردات اعمال شده است و خبری از ثبت سفارش ماشین نیست هنوز شرکت ها آگهی های فروش متفاوت خود را جهت جذب مشتری منتشر می کنند و هیچ مرجعی با آنها برخورد نمی کند.

مردم خودرویی که وجود نداشت خریدند , پیش‌فروش خودروهای تخیلی دردسرساز شد

به عنوان نمونه شرکت داتیس ماشین که هنوز اخذ مجوز فعالیت آن در کشور جهت فروش محصولات ولوو با ابهام روبه رو است صف طولانی مشتریان ناراضی در عدم تحویل ماشین را به خود تخصیص داده شده است داده هست. تعدادی از افراد با مراجعه به این شرکت نسبت به خرید ماشین اقدام کرده اند ولی در وقت تحویل با بهانه های متفاوت مشتری را سرگردان می کنند و در نهایت خبری از تحویل ماشین نیست و پول مشتریان را با مشقت بسیار برمی گردانند.

یکی از مشتریان این شرکت به خبرنگار تسنیم می گوید: ۱۵ اردیبهشت ماه ۴ خودروی تویوتا پریوس را جهت تعدادی از دوستان پیش خرید کردم و بابت هر ماشین ۵۶ میلیون تومان به شرکت پرداخت کردم و قرار شد ۳۰ تا ۴۵ روز کاری خودروها را دریافت کنم . ولی با گذشت وقت مقرر به شرکت مراجعه کرده ام که آنها می گویند “خودرویی نداریم و باید چند ماه صبر کنید تا پولتان را برگردانیم”.

برخی شرکت‌های خودرویی با ارائه مدلهای تازه ماشین و آن‌هم با قیمت‌های کمتر از بازار، مشتریان را جذب می‌کنند و با این تعهد که ماشین را ۳۰روزه تحویل می‌دهند، نیمی

وی با ابراز اینکه در وقت خرید این خودروها قیمت آنها ۱۴۰ میلیون تومان بود، افزود: امروز این خودروها ۳۵۰ میلیون تومان شده است است ولی کسی پاسخگوی ضرر و زیان ما نیست. چندین بار به تعزیرات حکومتی مراجعه کرده ام ولی هیچ پاسخ مناسبی نمی دهد، جالب اینجاست این شرکت که امروز مدعی نداشتن ماشین است آیا باز آگهی فروش داده و در صدد فروش محصولات است.

فرد دیگری با اظهار اینکه “یک خودروی سراتو مدل ۲۰۱۸ از این شرکت پیش خرید کرده و ۱۲۰ میلیون تومان پرداخت کرده ام”، به خبرنگار تسنیم گفت: ۲۸ فروردین ماه عضویت خود را انجام داده و قرار بود ۳۰ تا ۴۵ روز کاری ماشین را تحویل بگیرم ولی هنگامی که به شرکت مراجعه کردم می گویند “خودرویی جهت تحویل به شما نداریم و باید جهت دریافت وجوه پرداختی خود هم چند ماه صبر کنید تا در قالب چک مبلغ را به شما پرداخت کنیم”.

مردم خودرویی که وجود نداشت خریدند , پیش‌فروش خودروهای تخیلی دردسرساز شد

علاوه بر این شرکت تعداد زیادی از شرکت های دیگر هم با تعلل شرکای فرانسوی در ادامه همکاری با خودروسازان ایرانی در تحویل ماشین آن هم با زیاد کردن قیمت تعلل می کنند که همین امر موجب سرگردانی مردم در سطح بازار شده است هست. جالب اینجاست شرکت حمایت و تعزیرات حکومتی هم در این رابطه سکوت کرده و برخوردی را با شرکت های متخلفی که ماشین داشته ولی با گرانی ها تمایلی به ارائه آنها به مشتریان ندارند انجام نمی دهد.

واژه های کلیدی: بازار | ماشین | دریافت | محصولات | خودروهای وارداتی | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz