دانشجو سرگرمی ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری

دانشجو: سرگرمی ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری سرگرمی بیا تو بخندیم کارتون منتخب روز

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بجای سوزندان پرچم و فوت بر این و آن گفتن،با دشمن مهم بجنگیم

روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی نوشت:متاسفانه ما در مجامع کوچک و بزرگ و در مساجد و محافل به این و آن فوت نثار کردیم و پرچم زیر پا گذاشته و سوزاندیم. پرچم نماد

بجای سوزندان پرچم و فوت بر این و آن گفتن،با دشمن مهم بجنگیم

بجای سوزندان پرچم و فوت بر این و آن گفتن،با دشمن مهم بجنگیم

عبارات مهم : آمریکا

روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی نوشت:متاسفانه ما در مجامع کوچک و بزرگ و در مساجد و محافل به این و آن فوت نثار کردیم و پرچم زیر پا گذاشته و سوزاندیم. پرچم نماد هویت یک ملت هست. اگر یک گروهی در جائی پرچم بسوزاند قابل ندیده گرفتن هست، ولی اگر دولتی و یا زیر نظر یک دولتی و به وسیله نمایندگان در مجلس قانون گذاری یک کشور پرچم کشور دیگر آتش زده شود این یک سبک سری است و اهانت به یک ملت که قابل اغماض نیست، یک ملت وزین و دارای اعتماد به نفس دست به چنین کارهائی نمی زند و زبان به ناسزاگوئی نمی گشایند.

بجای سوزندان پرچم و فوت بر این و آن گفتن،با دشمن مهم بجنگیم

منظور این نیست که ما صلح کل باشیم، ما دشمن های خود را می شناسیم و علت دشمنی آنها را می دانیم ما از سابقه و دشمنی گذشته و حال آمریکا به خوبی آگاهیم، ما از استقلال و هویت ملی و دینی خود مردانه و به قیمت جان دفاع می کنیم، ولی لازمه این کار پرخاشگری و ناسزاگوئی نیست ،بدخلقی و زشت گوئی نیست، استقلال طلبی تنها با بیراه گویی و شعار و گفتار نیست، استقلال به علم است و خوداتکائی اقتصادی و تعالی فرهنگی و اخلاقی. ما بعد از چهل سال نباید محتاج دانشگاه های اروپا و آمریکا می بودیم، باید اکنون دانشگاه های ما در سطح بزرگترین دانشگاه های دنیا ارتقا پیدا می کردند تا آنها به سراغ مراکز علمی ما بیایند نه ما به سراغ آنها.

ما بعد از چهل سال باید به استقلال و خوداتکائی اقتصادی دست می یافتیم نه اینکه همچنان وابسته به فروش نفت خام و دلار آمریکائی باقی بمانیم و اسیر تحریم های آمریکا بشویم، ما زیاد دشمن دشمن می گوئیم و آن را در بیرون مرزهای خود سراغ می گیریم درحالیکه دشمن در درون ما است یعنی همان نفس اماره که در درون ما لانه کرده است و فساد را تا حلقوم ما اوج برده است همان دشمنی که آمار طلاق ها را اوج برده، ازدواج ها را به تاخیر انداخته، اعتیاد و بیکاری و بیماری را زیاد کردن داده، سالن های دادگاه ها را شلوغ کرده، زندانها را پر کرده، پانزده میلیون پرونده را روی دست دادگاهها گذاشته، بدعهدی و بی اعتمادی مردمی را زیاد کردن داده، اختلاسهای بزرگ و بی سابقه را رواج داده .

روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی نوشت:متاسفانه ما در مجامع کوچک و بزرگ و در مساجد و محافل به این و آن فوت نثار کردیم و پرچم زیر پا گذاشته و سوزاندیم. پرچم نماد

دشمن ما در جائی است که هنگامی که مردمی معتبر و دارای کارت بازرگانی دلار دولتی و ارزان می گیرند، می روند دلار را در بازار آزاد به قیمت دو برابر می فروشند و یا کالاهای دلخواه خود را وارد می کنند و به قیمت آزاد و گران می فروشند و یا احتکار می کنند بدون اینکه به فکر ملت و شرایط کشور باشند، دشمن ما در جائی است که اقتصاد آنگونه بی سر و سامان باشد که یک نفر بتواند دو تن سکه طلا انباشته کند و بازار سکه کشور را در اختیار بگیرد و ما مشغول شعار دادن باشیم.

ما از بس شعار داده ایم و فوت گفته ایم به ملتی پرخاشگر تبدیل شده است ایم که نه تنها در برابر دشمن های که در برابر خودمان به اتهام زنی و تقابل و دشمنی مشغولیم و به سمتی پیش می رویم که جهت نابودی خود نیاز به دشمن نداریم. ما به عوض کردن استراتژی و تاکتیک ها نیاز داریم، ما به جای پرچم سوزی باید به راه علم و کار و تلاش صادقانه و خوش خلقی و درست کرداری حرکت کنیم.

واژه های کلیدی: آمریکا | استقلال | دانشگاه | دلار آمریکا | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz