دانشجو سرگرمی ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری

دانشجو: سرگرمی ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری سرگرمی بیا تو بخندیم کارتون منتخب روز

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی خروج از برجام آمریکا را بی‌اعتبار نمی‌کند / نیکی هیلی

نماینده آمریکا در شرکت ملل گفت: خروج احتمالی واشنگتن از برجام نه تنها اعتبار این کشور را تضعیف نخواهد کرد، بلکه نشان می‌دهد آمریکا مراقب مردم کشورش است.

خروج از برجام آمریکا را بی‌اعتبار نمی‌کند / نیکی هیلی

نیکی هیلی: خروج از برجام آمریکا را بی اعتبار نمی کند

عبارات مهم : ایران

نماینده آمریکا در شرکت ملل گفت: خروج احتمالی واشنگتن از برجام نه تنها اعتبار این کشور را تضعیف نخواهد کرد، بلکه نشان می دهد آمریکا مراقب مردم کشورش است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه دویچه وله، نیکی هیلی، نماینده آمریکا در شرکت ملل در یک نشست خبری در نیویورک در حاشیه مجمع عمومی شرکت ملل، بررسی توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران از سوی واشنگتن را “هوشمندانه” خواند و گفت: خروج آمریکا از توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران اعتبار ایالات متحده را از بین نخواهد برد.

خروج از برجام آمریکا را بی‌اعتبار نمی‌کند / نیکی هیلی

هیلی در این نشست که در آن به سخنان اخیر دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا راجع به برنامه جامع اقدام یکسان (برجام) اشاره شد، گفت: خروج آمریکا از توافق هسته ای در واقع نشان می دهد که آمریکا همواره به فکر مواظبت از مردم خود است.

دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا در سخنان خود در مجمع عمومی شرکت ملل در ۱۹ سپتامبر برجام را مایه شرمساری آمریکا و توافقی یک سویه خواند. وی در ادعاهایی بی اساس و خصمانه جمهوری اسلامی را سرکش، صادرکننده خشونت و دیکتاتوری با نقاب دموکراتیک خطاب کرد و گفت که باید جلوی این رژیم جنایتکار را گرفت.

نماینده آمریکا در شرکت ملل گفت: خروج احتمالی واشنگتن از برجام نه تنها اعتبار این کشور را تضعیف نخواهد کرد، بلکه نشان می‌دهد آمریکا مراقب مردم کشورش است.

نماینده آمریکا در شرکت ملل در این نشست رسانه ای در پاسخ به پرسش هایی که اشاره به سخنان اخیر ترامپ داشت، تصریح کرد: هنگامی که توافق هایی وجود دارد که پیش از این بر سر آن تصمیم گرفته شده، هوشمندانه ترین کاری که هر کشوری می تواند بکند این است که به عقب برود و به آن بنگرد و بگوید آیا این عمل می کند؛ نه این که از سر غرور بگوید؛ خب من آن را امضا کرده ام بعد باید آن را ادامه دهم.

هیلی سپس خطاب به حامیان برجام مدعی شد: شما فکر می کنید که این توافق موثر است هنگامی که کشور عزیزمان ایران به آزمایش موشک های بالستیک خود ادامه می دهد؟ فکر می کنید که این توافق موثر است هنگامی که آن ها از تروریست ها در سراسر دنیا حمایت می کنند، از لبنان گرفته تا یمن و سوریه و ایران؟ فکر می کنید هنوز هم این توافق در حال عمل کردن است؟

وی هم چنین این ایده که این توافق عالی ترین مصلحت جهت آمریکا بود را مورد انتقاد قرار داد و گفت: من این پرسش را می کنم، به این علت که آن چه شما به آن نگاه می کنید کشوری است که می گوید “مرگ بر آمریکا” و با کشورهایی همکاری می کند که شاید آن ها هم همین را بخواهند و مدیر جمهور مسوولیت دارد اطمینان حاصل کند که هیچ اتفاقی جهت آمریکایی ها نخواهد افتاد و این همان چیزی است که او تلاش دارد انجام دهد.

خروج از برجام آمریکا را بی‌اعتبار نمی‌کند / نیکی هیلی

بنا به گزارش دویچه وله، دونالد ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی خود توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران را “بد” خوانده و وعده داده بود آن را از بین خواهد برد. با توجه به این سخنان، در حالی که جامعه بین الملل تاکید دارد که برجام کارایی دارد و باید آن را همین طور دست نخورده باقی گذاشت، ترامپ این هفته با سخنان مدیر جمهور فرانسه به یک پیروزی دست یافته است.

امانوئل ماکرون، مدیر جمهور فرانسه بعد از سخنان تند دونالد ترامپ علیه برجام در مجمع عمومی شرکت ملل گفت: برجام به اندازه کافی “بازدارنده” نیست.

نماینده آمریکا در شرکت ملل گفت: خروج احتمالی واشنگتن از برجام نه تنها اعتبار این کشور را تضعیف نخواهد کرد، بلکه نشان می‌دهد آمریکا مراقب مردم کشورش است.

وی تاکید کرد: ما به توافق سال ۲۰۱۵ نیاز داریم ولی آیا این توافق کافی است؟ در برابر قدرت فزاینده کشور عزیزمان ایران در منطقه، این توافق کافی نیست.

پیشنهاد مشخص ماکرون ایجاد محدودیت در توسعه برنامه موشک های بالستیک کشور عزیزمان ایران بود و اینکه بعد از سال ۲۰۲۵ یعنی آخر دوره ۱۰ ساله برجام، محدودیت غنی سازی کشور عزیزمان ایران تمدید شود.

خروج از برجام آمریکا را بی‌اعتبار نمی‌کند / نیکی هیلی

آلمان هم راجع به امکان از بین رفتن برجام ابراز نگرانی کرده است.

زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان در حاشیه مجمع عمومی شرکت ملل گفته است که مخالفت آمریکا با برجام می تواند باعث نابودی این توافق شود.

به گفته گابریل، کشورهای 1+5 یک همگی بر این نظرند که کشور عزیزمان ایران به توافق اتمی پایبند است ولی آمریکایی ها این خبر روشن را داده اند که دیگر حاضر نیستند با این توافق همراهی کنند. گابریل اوضاع فعلی را سخت خواند و گفت: باید در هفته های آینده تلاش هایی جهت نجات برجام انجام گیرد.

گابریل همچنین گفته است که در صورت شکست برجام، اعتبار نظام بین الملل خدشه دار می شود و دیگر نمی توان هیچ کشوری را جهت خلع سلاح اتمی در قبال امضای یک توافق مجاب کرد.

هیلی در پاسخ به این سخنان گابریل گفت: بسیاری از کشورها در خصوص ماندن یا نماندن آمریکا در توافق هسته ای نظر می دهند و این نظر خود آنهاست ولی مردم کشور عزیزمان ایران شعار فوت بر آن کشورها را سر نمی دهند. مردم کشور عزیزمان ایران نمی گویند فوت بر آلمان. ایرانی ها هیچ یک از اینها را نمی گویند.

وی افزود: نیروی محرک مدیر جمهور آمریکا جهت تصمیم گیری، نظر دیگر کشورها در خصوص آمریکا نیست، بلکه بافایده بودن آن کار جهت منافع امنیت ملی آمریکا است.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | دونالد ترامپ | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz